KRBOVÁ KAMNA BIOFIRE

vycházejí z tradičních kachlových kamen. Jsou zcela z šamotových materiálů. Předávají teplo celým povrchem, tak jako stará osvědčená kachlová kamna. Geniální na nich je však to, že se přiloží jen jednou během dne a dvířka se pak po shoření dřeva neprodyšně zavřou. To výrazným způsobem šetří energii, která by jinak unikla komínem. Minimální spotřeba paliva a nenáročná obsluha jsou hlavní výhody našich krbových kamen.


Narozdíl od toho běžně stavěná vložková-teplovzdušná krbová kamna mají s tradičními kamny společný pouze vzhled. Uvnitř je ale ocelová, nebo litinová vložka. Abychom měli stálé teplo, musíme stále přikládat. Vzduch proudí mezerou mezi obezdívkou a vložkou, tam se ohřívá, stoupá nahoru a způsobuje neustálou cirkulaci vzduchu v místnosti. Prach přepálený na rozžhavené krbové vložce se stává nebezpečným alergenem. Zde se tedy nejedná o příjemné stejnoměrné sálání tepla, které je tak typické pro tradiční kamna.


Naše šamotová kamna Biofire předávají většinu tepelného výkonu zářením, které pak ohřívá přímo povrch předmětů, pdobně jako sluneční záření. Výsledkem je zdravé přirozené teplo Vašeho domova.


Žádné jiné vytápění nemá tak dlouhou tradici a tolik příjemných vlastností jako právě šamotová kamna.